Старіння є комплексом біологічних змін, що виникають у міру природного розвитку протягом усього життя.

З віком кількість клітин, що старіють, накопичується. Але іноді старіння відбувається надто швидко. Які ознаки та як вплинути на це.

Старість. Фото: Youtube
Старість. Фото: Youtube

Однією з основних ознак передчасного старіння можна вважати хронічні болі та запалення, які для більшості людей стали частиною повсякденного життя. Запалення може спричинити навіть марна їжа. З'являються збої у роботі шлунково-кишкового тракту, порушення випорожнень.

Коли м'язи тануть, а шкіра висне на кістках. М'язова маса людини знижується, коли досягається вік 30 років. Це може бути причиною зниження вироблення гормонів, зменшення кількості м'язових клітин.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Однією з найпомітніших ознак старіння є зміна зовнішнього вигляду шкіри. З віком вона стає тоншою і менш еластичною, що призводить до появи зморшок, пігментних плям та сухості.

Старість. Фото: Youtube
Старість. Фото: Youtube

Скутість рухів через знерухомлення суглобів. Болі в м'язах і суглобах, зниження тонусу м'язів і тканин, це позначається не тільки на роботі опорно-рухового апарату, але і на сечостатевих та серцево-судинних системах.

Починає випадати волосся у великій кількості. Випадання волосся є нормальною частиною процесу старіння, проте втрата великої кількості волосся може свідчити, що ви старієте швидше, ніж маєте.

Важко заснути. У людей похилого віку зміщені фази сну — фаза глибокого сну буває дуже короткої, а перший етап сну збільшений.

Нагадаємо, що забудьте про еспресо з коньяком: яку шкоду завдає дует кави+алкоголь.

Раніше ми повідомляли, що окуляри не знадобляться до глибокої старості: яка їжа допомагає зберегти зір.