Розташування ліжка в спальні може мати значення з різних причин, і одним з найпоширеніших повір'їв є уникнення сну ногами до дверей. Ця традиція бере своє коріння з давніх культурних вірувань та народних переказів.

По-перше, у багатьох культурах двері вважаються своєрідним порталом, який з'єднує наш світ із потойбічним...

Ліжко / фото: Freepik
Ліжко / фото: Freepik

Згідно з цими віруваннями, спати ногами до дверей може призвести до негативних наслідків, адже таке розташування начебто відкриває прямий шлях для проникнення чужорідних сутностей чи енергій.

Крім того, існує повір'я, що душа людини під час сну може залишити тіло. А якщо спати ногами до дверей, вони можуть випадково заблукати і не повернутися назад. Ймовірно, ця думка походить від давньої традиції виносити померлих з дому саме ногами вперед, щоб їхня душа не заблукала на зворотному шляху.

Популярні новини зараз
Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня "Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації В Україні громадянам доведеться сплатити податок навіть за старі квартири: скільки є часу
Показати ще

Ще одне застереження щодо розташування ліжка ногами до дверей стосується снів людини. Згідно з народними віруваннями, таке становище може приваблювати неспокійні, тривожні та жахливі сновидіння. Вважається, що воно якимось чином запрошує негативну енергію чи порушення у підсвідомість, що може виявлятись через кошмарні сни.

Безсоння. Фото: скрін youtube
Безсоння. Фото: скрін youtube

Звичайно, в епоху технологій та наукового прогресу такі забобони можуть здаватися пережитком минулого. Однак ці давні вірування глибоко вкорінені в культурах багатьох народів і передаються з покоління до покоління. Окремі люди досі надають їм великого значення.

Нагадаємо, тільки захаращують ваш будинок: речі, які не коштують жодної витраченої копійки

Як повідомляв "Знай.uа", топ найбрудніших місць у квартирі: якщо не прибирати тут, можна навіть захворіти

Знай.uа писав, як ефективно заощадити місце у вашій шафі: 3 робочих лайфхака