Кожен стикався з таким неприємним явищем, як отруєння організму. Харчові отруєння – це хвороби, які виникають при вживанні їжі та напоїв, що містять токсичні речовини чи патогенні мікроорганізми.

Харчові отруєння класифікують на: інфекційні та неінфекційні. Найпоширеніші симптомами отруєння – блювання, висока температура, біль у животі та діарея.

Продукти, які найчастіше провокують харчове отруєння:

1. Ягоди, овочі та фрукти можуть становити загрозу для організму, якщо їх підсипали пестицидами (хімікати, що використовуються у сільському господарстві, садівництві для боротьби зі шкідниками).

Популярні новини зараз
Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги
Показати ще

2. Споживання зіпсованої чи отруєної риби вам може коштувати навіть життя. Особливо це стосується процесу копчення, під час якого могли бути порушені технології.

3. М'ясо може бути небезпечним, якщо не дотрималися правил зберігання продукту або неправильно термічно обробити.

4. Є такі бактерії, які можуть розвиватися у безповітряному просторі – консервах.

5. Отруєння викликають як отруйні гриби, так і їстівні, які могли рости в несприятливому екологічному середовищі.

6. При зберіганні молока та інших молочних продуктів без холодильника в них розмножується стафілокок. Зокрема, золотистий стафілокок викликає гнійні зараження – абсцес, пневмонію.

7. Прострочені та недоброякісні продукти промислового виробництва не можна купувати з пошкодженою упаковкою. Це перша ознака того, що цей продукт можна одержати харчове отруєння.

Основними ознаками харчового отруєння є: невеликий період інкубації – від 1 до 6 годин; швидкий розвиток хвороби; масовість поразки – симптоми отруєння в усіх, хто споживав препарат.

Основні симптоми харчового отруєння:

- висока температура;
- зниження чи відсутність апетиту;
- Загальна слабкість;
- діарея;
- біль в животі;
- здуття живота;
- нудота та блювання;
- холодний липкий піт;
- низький тиск;
- прискорене серцебиття.

Є такі бактерії, які можуть розвиватися в безповітряному просторі – консервах, що також може спричинити серйозне отруєння.

Коли необхідно викликати "швидку"

Якщо діарея більше 10 разів на добу з домішування крові, постійне блювання, лихоманка, сильна наростаюча слабкість і загальне зневоднення організму.

Нагадаємо, чому кіт сивіє: українцям розповіли, що робити у разі появи сріблястості.

Раніше ми повідомляли, що довіру потрібно заслужити: як правильно поводитися з котом і налагодити з ним дружбу.