Гаряче водопостачання – це одна з тих речей, без яких сучасний будинок був би неповним. У кожному будинку або квартирі можна вибрати між централізованим ГВП та індивідуальними рішеннями, такими як бойлери або газові колонки.

Відмова від централізованого ГВП не лише підвищує ваш комфорт та дозволяє уникнути відключень води через ремонтні роботи, а й допомагає економити на комунальних платежах.

Бойлер / фото: Пром
Бойлер / фото: Пром

Системи типу "підігрів води на вимогу" споживають електроенергію або газ лише за необхідності.

Популярні новини зараз
Від платіжок зомліємо: кожен кубометр обійдеться українцям у 300 гривень Електроенергія по 2,64 грн – це майже задарма: українців приголомшили майбутнім тарифом "Диявольська комета підлітає": відомий астролог визначив, що чекає на Україну влітку на всіх фронтах Українцям затвердили нові тарифи з 1 червня: комуналка стане ще більшим ударом
Показати ще

Електричні бойлери – це пристрої з металевим баком та вбудованим нагрівальним елементом. Вони можуть бути з мокрим або сухим ТЕНом, залежно від того, чи нагріває нагрівач з водою.

Завдяки магнієвому аноду, бойлери запобігають утворенню накипу та бактерій. Управління може бути механічним або електронним, а ізоляційні шари та термометр забезпечують ефективність та зручність використання.

Є також бойлери непрямого нагріву, які використовують воду з основного джерела тепла, наприклад від котла, для підігріву.

Газова колонка / фото: MOYO
Газова колонка / фото: MOYO

Газові колонки також є популярним вибором. Вони зазвичай економічніші в експлуатації, особливо якщо у вас є доступ до недорогого газу.

Вони займають менше місця та можуть бути встановлені практично в будь-якому приміщенні. Вони нагрівають воду на вимогу, що робить їх ефективними у використанні ресурсів.

Дослідження Державної служби статистики у 2019 році показало, що власники бойлерів витрачають менше на комунальні послуги, ніж ті, хто одержує гарячу воду з інших джерел.

Переваги газових водонагрівачів

  • Сучасні моделі можуть самостійно регулювати температуру та вмикатися/вимикатися.
  • Високий ККД та швидке нагрівання води.
  • Можуть бути як накопичувальними, і проточними.

Ремонтник / фото: Pixabay
Ремонтник / фото: Pixabay

Недоліки та особливості

  • Високий рівень вибухонебезпечності при неправильній установці.
  • Необхідний правильний рівень тиску газу та якісна система відведення продуктів горіння.
  • Не рекомендується використовувати у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Газовий стовпчик vs Електричний бойлер

  • Газові колонки часто дорожчі в покупці, але економічніші в експлуатації.
  • Газова колонка вимагає особливого підходу до встановлення через газову лінію.
  • Газова колонка забезпечує безперервний потік гарячої води, тоді як бойлер має обмежений об'єм бака.
  • Бойлери споживають електроенергію, що може створити додаткове навантаження на мережу, в той час як газова колонка вимагає газу.

Раніше ми писали про кіловати зі знижкою: як досягти адекватних сум у рахунках за світло

Також наш портал повідомляв, що стосується всіх власників газових плит: "Газмережі" звернулися із важливим попередженням