Петровський піст зазвичай починається другого понеділка після Трійці, і його дати щороку змінюються залежно від Великодня. У літній період віруючі зазвичай дотримуються двох постів: Успенський і Петровський.

Однак у 2024 році Українська православна церква оголосила, що Петровського посту не буде через переход на новий календар.

Хоча Петрів пост зазвичай починається через тиждень після святкування Трійці і триває до дня святих Петра та Павла, цього року його відзначати не потрібно, оскільки П'ятидесятниця припадає на 23 червня, а день Петра та Павла – на 29 червня.

Піст / фото: Pinterest
Піст / фото: Pinterest

Мета Петрового посту – підготовка до святкування святих апостолів, Петра та Павла, які вважаються важливими постатями у християнстві. Під час цієї посади заборонено вживати м'ясо, молочні продукти та яйця.

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Навіть рибу та олію слід уникати в середу та п'ятницю. Рекомендується дотримуватися пісної дієти, вживаючи овочі, фрукти та кислі супи, наприклад, окрошку.

Священики не радять пити вино під час посту, а також рекомендують утримуватись від алкоголю, куріння та гучних застіль.

Нагадаємо, у штанах чи спідниці – як одягнутися до церкви? ПЦУ уточнила правила

Раніше ми писали про те, що ти навіть не підозрював: справжні причини, чому заборонено "цокатися" на поминках

Крім того, Знай.ua повідомляв, чи можна відмовитися бути хрещеними дитини: що говорить Православна Церква