Березень і квітень – час, коли природа прокидається, і березовий сік стає справжнім еліксиром здоров'я. Цей цілющий напій багатий мікроелементами та органічними кислотами. Він не тільки бадьорить, а й має цілющі властивості.

У ДП "Чернігівський лісгосп" розповіли, як правильно збирати цей дар природи так, щоб не привести дерева до загибелі.

Березовий сік, фото з вільних джерел
Березовий сік, фото з вільних джерел

Важливо відмітити! Збір березового соку в заповідниках може призвести до серйозних покарань, таких як штрафи та кримінальна відповідальність.

Подібні дії загрожують природному балансу і можуть спричинити серйозні наслідки.

Популярні новини зараз
Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців
Показати ще

Береза ​​/ фото: скріншот Youtube
Береза ​​/ фото: скріншот Youtube

Інструкція:

  1. Виберіть відповідну березу. Важливо вибирати доросле дерево старше 30 років з похилою стовбуровою частиною. Чим старше дерево, тим краще воно для збирання соку.
  2. Зробіть отвір. На висоті 1,5 м від землі, використовуючи спеціальний свердло чи ніж, зробіть отвір діаметром 2-3 см із північного боку. Вставте жерстяний носик для стоку соку.
  3. Направте сік у тару. Помістіть скляну банку або відро під дерево і направте жерстяний носик так, щоб сік вільно стікав. Один отвір достатньо, не робіть їх більше.
  4. Закрийте отвір. Коли збирання соку завершено, зніміть носик і закрийте отвір спеціальною пробкою, щоб запобігти витіканню соку.

Від одного дерева можна взяти не більше 3 літрів соку на день, а загальний збір не повинен перевищувати 10 років поспіль.

Замазуйте отвір садовим варом або іншими засобами після закінчення сезону збору, щоб допомогти дереву зажити.

А ми нагадуємо, морози до -8 та сонячні ванни: чим українців порадує весна

Вам буде цікаво дізнатися про нові ціни на цитрусові: скільки доведеться заплатити за апельсини, мандарини та лимони