Сон – це час відпочинку для організму, а й важливий чинник підтримки здоров'я і тонусу. Але що робить сон здоровим і як забезпечити його навіть в умовах стресу та воєнного часу?

Про це розповідає біолог Ольга Маслова, співавтор книги "Коли я нарешті висплюсь", яка виступила в ефірі проекту "Важливо як ніколи".

Оптимальна тривалість сну для дорослої людини варіюється приблизно від 7 до 9 годин, але кожному потрібна різна кількість. Це залежить від багатьох факторів, включаючи індивідуальні особливості та зовнішні умови, такі як зміна пори року.

Недосипання та надлишковий сон можуть негативно впливати на здоров'я:

Популярні новини зараз
Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще
  1. Перший викликає втому та дратівливість.
  2. Друга може свідчити про наявність проблем зі здоров'ям, таких як запальні процеси або початок депресивного стану.

Під час воєнного часу або періодів стресу, таких як повітряні тривоги, сон стає ще важливішим.

Однак умови, що створюються в таких ситуаціях, можуть суттєво порушити нормальний ритм сну. Яскраве світло, переривчастий сон та переживання можуть зробити якісний сон недоступним.

Щоб забезпечити собі максимальний комфорт під час сну, слід дотримуватись кількох простих правил:

  1. Забезпечте тишу та темряву. Це допоможе вашому організму краще відпочити та відновитися.
  2. Використовуйте маску для сну або інші засоби, щоб захистити очі від яскравого світла.
  3. Підготуйте все потрібне для ночі заздалегідь, щоб мінімізувати освітлення посеред ночі.
  4. Уникайте яскравого світла гаджетів перед сном та використовуйте спеціальні режими екрана для зниження його впливу на сон.
  5. Створіть комфортну обстановку у своєму укритті, взявши всі необхідні предмети для сну.

Важливо пам'ятати, що якісний сон – це запорука вашого здоров'я та благополуччя. Якщо ви відчуваєте труднощі зі сном через стрес або тривогу, зверніться до фахівців за допомогою та рекомендаціями.