Власникам домашніх улюбленців слід пам'ятати про важливі відмінності в харчових потребах котів та собак. Якщо систематично годувати кішку собачим кормом, це може спричинити виникнення серйозних захворювань у вихованця.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це застерігає ветеринар Меган Керрел у матеріалі, опублікованому на сайті PetMD. Фахівець зазначає, що тривале вживання котом їжі, призначеної для собак, може мати згубні, навіть летальні наслідки.
Справа в тому, що корми для котів та собак містять різні поживні компоненти, розраховані на задоволення специфічних харчових потреб цих двох видів тварин. Кішки - справжні м'ясоїди, їхній організм потребує високобілкової дієти з переважанням тваринних жирів для належного функціонування всіх систем. Собаки є всеїдними істотами з гнучкішим раціоном, здатними споживати як м'ясо, так і рослинну їжу. Собачий корм не відповідає потребам кішок.
Кішки сприймають смакові відтінки інакше, ніж собаки. У них менше смакових рецепторів та відсутня здатність "відчувати" насолоду. Тому котячі корми розробляються з урахуванням специфічних смакових переваг цих тварин, щоб стимулювати їхній апетит. Собакам зазвичай подобається смачна для котів їжа з високим вмістом білка.
Хоча деякі спеціалізовані корми для собак і містять підвищений рівень білка, все одно він недостатній для задоволення потреб кішок.
Коти не можуть самостійно синтезувати арахідонову кислоту, тому вона обов'язково має надходити з їжею. Нестача арахідонової кислоти викликає проблеми зі шкірою, печінкою та нирками. Собаки можуть виготовляти її самостійно, тому в собачих кормах ця кислота зазвичай відсутня. Подібно до арахідонової кислоти, вітамін А є тією речовиною, яку коти не можуть синтезувати і яка повинна утримуватися в їх раціоні. У кормах для собак кількість вітаміну А також недостатня.
Якщо ваш кіт з'їв трохи собачої їжі, то хвилюватися не варто. Одноразовий такий "бенкет" не завдасть шкоди, хоч і не задовольнить його потреби. Єдиний реальний ризик – це невелике збільшення ваги через високий вміст вуглеводів у собачих кормах.
Втім, постійне вживання неналежної їжі може спричинити проблеми зі шлунково-кишковим трактом - діарею, блювання. Також можливі свербіж та інші симптоми. З появою будь-яких незвичайних ознак негайно консультуйтеся з ветеринаром.
Нагадаємо, побалуйте котика морквою: якими продуктами можна підгодовувати пушистика
Як повідомляв "Знай.uа", чому кіт сивіє: українцям розповіли, що робити у разі появи сріблястості
Знай.uа писав, не варто відкладати у довгу шухляду: коли слід стерилізувати пушистика