Якщо ви тільки починаєте розбиратися у своїх фінансах, метод 50-30-20 може стати вашим найкращим другом. Ця проста система допоможе вам чітко розподілити ваш прибуток і навіть дозволить залишити місце для розваг.

Так-так, ви не дочули, навіть кіно та кафе не доведеться виключати зі свого бюджету. То що це за метод?

покупки
покупки

50% на потреби

Половина вашого доходу йде на основні витрати, які неможливо відкласти: їжа, комуналка, іпотека, оренда чи обслуговування машини. Перший крок – це переглянути всі свої витрати у цій категорії та, можливо, знайти способи їх оптимізації.

Популярні новини зараз
Українцям доведеться працювати довше для отримання пенсії Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Якщо це більше 50% вашого доходу, настав час задуматися про скорочення витрат.

30% на вимогу

Третина вашого доходу – це ваша нагорода за працю. Ці гроші можна витрачати на розваги, подорожі, вечері у кафе чи навіть оновлення техніки. Все те, що робить ваше життя яскравішим і цікавішим. І це не лише дозволено, а й рекомендується!

Інтернет-покупки. Фото: Youtube
Інтернет-покупки. Фото: Youtube

20% на заощадження та інвестиції

А ось останні 20% – це ваша фінансова подушка безпеки. Експерти радять мати накопичення, які покриють ваші витрати на 3-6 місяців у разі втрати прибутку. Але не просто класти гроші під подушку! Краще інвестуйте їх так, щоб вони приносили додатковий дохід.

У результаті, завдяки методу 50-30-20, ви не тільки матимете все необхідне для життя, а й знайдете можливість для інвестування та розваг.

Також наш портал інформував, ви переплачуєте космічні суми: українцям розповіли про фатальні помилки лічильників

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що до 500 гривень повернеться на картку: ПриватБанк порадував приємним сюрпризом

Вам буде цікаво дізнатися, газова колонка або бойлер: який водонагрівач економічніший