Цікаве дослідження спростувало думку, що користування ліфтом може негативно вплинути на тривалість життя.

Вчені дійшли висновку, що віддавати перевагу сходам замість ліфта значно корисніше для здоров'я та сприяє довголіттю. Вони відзначають, що регулярний підйом сходами допомагає знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань та передчасної смерті. Цей позитивний ефект спостерігається навіть у людей, які вже мали проблеми із серцевим здоров'ям у минулому.

Кнопка ліфта / фото: Freepik
Кнопка ліфта / фото: Freepik

Автор дослідження, доктор Софі Педдок, рекомендує вибирати сходи замість ліфта завжди, коли є така можливість. Вона пояснює, що навіть "короткі спалахи" фізичної активності, сприятливо впливають на організм і повинні стати невід'ємною частиною щоденного розпорядку дня.

Центр контролю та профілактики захворювань США рекомендує дорослим людям виконувати помірні фізичні вправи тривалістю близько 150 хвилин на тиждень, що еквівалентно приблизно 30 хвилин швидкої ходьби щодня протягом 5 днів.

Популярні новини зараз
Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Доктор Педдок підкреслила, що підйом сходами є простою та загальнодоступною формою фізичних вправ, які можна виконувати у будь-якому місці – у власному будинку та навіть у парку.

Кнопка ліфта / фото: Freepik
Кнопка ліфта / фото: Freepik

У дослідженнях взяли участь понад 480 тисяч осіб різного віку (від 35 до 84 років), як здорових, так і тих, хто мав проблеми із серцево-судинною системою.

Результати показали, що підйом сходами пов'язаний зі зниженням ризику смерті з будь-якої причини на 24% та зменшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань на 39%. Крім того, ця фізична активність допомогла учасникам уникнути таких серйозних ускладнень, як серцевий напад, серцева недостатність та інсульт.

Нагадаємо, австралійка впала з висоти 4,5 кілометра і дивом вижила: що вона каже

Як повідомляв "Знай.uа", такий подарунок на свято: у Нідерландах жінка хотіла померти на свій день народження

Знай.ua писав, коли приходить старість: вчені з'ясували, що це індивідуально для кожного