Використання тирси в саду та на городі є популярним прийомом серед садівників, оскільки це дозволяє покращити структуру ґрунту, зберегти вологу та виконувати інші корисні функції. Проте, для ефективного використання тирси необхідно враховувати кілька важливих аспектів.

Перш за все, важливо використовувати зістарену або правильно оброблену тирсу. Свіжа тирса може бути шкідливою для рослин, оскільки вона активно витягує азот з ґрунту для свого розкладання, що може призвести до дефіциту азоту для рослин.

Тирса, скріншот: YouTube
Тирса, скріншот: YouTube

Щоб нейтралізувати цей ефект, свіжу тирсу можна обробити розчином сечовини. Наприклад, можна змішати 200 грам сечовини з 10 л води та пролити цим розчином тирсу, після чого накрити її плівкою і залишити на кілька тижнів.

Також тирсу можна використовувати як мульчу для збереження вологи в ґрунті і захисту від бур'янів. Висипаючи шар тирси на поверхню ґрунту навколо рослин, ви не тільки допомагаєте зберегти вологу, але й ускладнюєте проростання бур'янів.

Популярні новини зараз
Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Пенсії в Україні зростуть: хто отримає додаткові 2000 гривень Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла
Показати ще

Тирса, скріншот: YouTube
Тирса, скріншот: YouTube

Додавання тирси до компосту або безпосередньо в ґрунт також може допомогти покращити його структуру, забезпечуючи більшу рихлість та краще аерацію.

Однак, щоб уникнути закислення ґрунту, важливо змішувати тирсу з лужними матеріалами, такими як деревна зола, доломітове борошно або вапно. Це допомагає підтримувати баланс ґрунту.

Вище згадані методи дозволяють використовувати тирсу не тільки для вирощування рослин, але й для створення високих теплих грядок. Такий тип грядок забезпечує додаткове тепло рослинам, що є особливо корисним у прохолодний період.

Нагадаємо, сміття - забирай на город: шкірка лимона, апельсина і мандарина може зміцнити розсаду

Вам буде цікаво дізнатися скошену траву краще не викидати: настоюємо ідеальне добриво з кульбабок