Починаючи з моменту, коли томатні сіянці лише проростають на вікнах або балконах як розсада, садівники починають плекати майбутній врожай. Однак, є деталі, які можуть вплинути на подальший розвиток рослин. Розглянемо основні помилки, які допускають дачники-початківці під час висадки розсади томатів у відкритий ґрунт.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПомилка у поливі
Розсаду томатів слід припинити поливати протягом тижня перед пересадкою. Однак, за добу до цього рослини слід рясно залити теплою водою.
Коли висаджуєте томати, налийте у лунки якнайбільше теплої води. Ще протягом тижня після цього не поливайте рослини. Температура води повинна становити 25-30 градусів.
Освітлення
Багато садівників намагаються забезпечити томатам додаткове освітлення, сподіваючись на міцну та здорову розсаду. Однак, перед висадкою в ґрунт слід зменшити кількість додаткового світла до мінімуму, щоб рослини звикли до природних умов.
Загартування томатів
Перед висадкою у відкритий ґрунт томати обов’язково потрібно загартовувати. Це дозволяє рослинам набути витривалості та швидше прижитися на новому місці. Помилкою вважається тримати розсаду в умовах квартири, а потім відразу пересаджувати її на город.
Погодні умови
Важко підібрати ідеальні погодні умови для висадки томатів, але варто слідкувати за прогнозами синоптиків і не пропустити вдалий момент. Оптимальною температурою в день вважається +17 ... 19 °C, вночі термометр не повинен опускатися нижче +13 °C.
Рання посадка
Бажання отримати врожай якнайшвидше може змусити дачників поспішати з посадкою розсади. Але варто пам'ятати, що рання посадка розсади томатів при непридатних умовах може призвести до проблем з ростом та розвитком рослин. Заморозки, низькі температури та непередбачувані погодні умови можуть пошкодити розсаду і негативно вплинути на майбутній врожай. Тож дивіться не у календар, а на стовпчики термометрів.
Нагадаємо, Картопля засипле урожаєм: посадіть її за секретним методом і забудьте про турботи
Також ми розповідали: Захистіть свій город від помилок: правильне використання тирси у садівництві