Травень – це час, коли природа оживає, а садівники та городники починають активно працювати, щоб підготувати свої ґрунти та посадити рослини.

Однак, щоб досягти максимального врожаю, багато хто дотримується місячного посівного календаря, який допомагає визначити сприятливі дні для різних садово-городніх робіт.

Город. Фото з сайту Pexels
Город. Фото з сайту Pexels

У травні 2024 року місячний календар пропонує наступні фази Місяця:

  1. Спільний місяць: з 1 по 7 травня та з 24 по 31 травня. У ці дні увага приділяється турботі про рослини та їх укриття, а також іншим агротехнічним заходам.

    Популярні новини зараз
    Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
    Показати ще
  2. Молодий місяць: 8 травня. Це день, коли Місяць знаходиться на своїй мінімальній освітленій ділянці і здається особливо великою та яскравою. Тут можна підготувати ґрунт і розпочати посадку пізніх сортів картоплі.

  3. Зростання місяця: з 9 по 22 травня. У цей період Місяць переходить від молодого до повного місяця, що символізує активний розвиток рослин. Це найкращий час для сівби овочів, пересадки розсади та обробки рослин від шкідників.

  4. Повний місяць: 23 травня. Цей день відзначається максимальною освітленістю Місяця та є важливим часом для збирання врожаю та проведення обрізки рослин.

як і коли удобрювати город
як і коли удобрювати город, https://ogorod-sad.com/

Наслідуючи місячний календар, можна визначити оптимальні дні для проведення різних садово-городніх робіт.

Наприклад, у період з 3 по 4 травня, 9 по 13 травня, 17 по 22 травня, 25 по 27 травня та 30 по 31 травня рекомендується сіяти, спати, мульчувати, обрізати, поливати рослини та займатися іншими видами догляду за ними.

З іншого боку, найменш сприятливі дні для садових робіт припадають на 6, 8, 15, 23 та 24 травня, але навіть у ці дні можна провести деякі агротехнічні процедури, такі як прополювання бур'янів або обробка рослин від шкідників.

Раніше ми писали про те, що наші баклажанчики баловані: як підготувати розсаду до висадки в грунт