Руді коти, загадкові й чарівні, давно завоювали серця багатьох людей. Ці пухнасті створіння символізують допитливість і непосидючість, пронизані нотками незалежності. Але чи вони по-справжньому особливі серед інших котячих, чи це просто стереотип?

Британський експерт з поведінки кішок Роджер Тейбор поділився своїми думками з BBC на цю тему.

Незважаючи на те, що існує наукова думка про відмінності у темпераменті між породами кішок, сам колір вовни не повинен визначати характеру.

Рудий кіт / фото: Pinterest
Рудий кіт / фото: Pinterest

Однак опитування серед власників домашніх вихованців показують, що руді кішки сприймаються як більш доброзичливі та ніжні, тоді як інші забарвлення, такі як сірі або смугасті, схильні до стриманості.

Популярні новини зараз
Від платіжок зомліємо: кожен кубометр обійдеться українцям у 300 гривень "Диявольська комета підлітає": відомий астролог визначив, що чекає на Україну влітку на всіх фронтах Тривожна арифметика "Нафтогазу": українці стають боржниками навіть за наявності переплати Для українців можуть запровадити одразу два тарифи на електроенергію: як будемо платити
Показати ще

Можливо, генетика відіграє роль формуванні характеру рудих кішок. Для отримання рудого забарвлення кішка має успадкувати два гени, тоді як коту достатньо одного.

Цікаво, що спостереження також показують, що в середньому руді кішки більші за розмірами, що може бути пов'язане з їх сміливішим і товариським характером.

Тейбор припускає, що історично руді кішки могли бути причиною привернення уваги вікінгів. У містечку Йорк, пов'язаному з вікінгами, мешкає більше рудих кішок, ніж у Лондоні.

Рудий кіт / фото: Pinterest
Рудий кіт / фото: Pinterest

Це може пояснюватися тим, що руді коти мають характеристики, які наближають їх до вікінгів – доброзичливі і мало схильні до страху перед людьми.

Вікінги, відомі своїми бойовими навичками, також піклувалися про своїх домашніх вихованців. Кішки допомагали їм у боротьбі з гризунами та були вірними супутниками. Птахи, такі як ворони, також входили в коло домашніх тварин вікінгів та символізували мудрість та провидіння.

Таким чином, домашні вихованці не лише доповнювали життя вікінгів, а й відбивали їхнє ставлення до природи та навколишнього світу, що робило рудих кішок невід'ємною частиною їхньої культури та способу життя.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що іводерка з Одеси "сколотила" стан на муках свійських тварин: волонтери, побачивши її будинок, не спали тиждень