В Україні спостерігається все помітніший тренд відмови від використання по батькові в іменах. Це питання викликає багато дискусій серед українських науковців та громадськості. Соціальні мережі та активно обговорюють можливість заміни по батькові на звернення "пан" або "пані".

Деякі вбачають у цьому наступний крок до української ідентичності, спробу відокремлення від російського впливу та наближення до європейських стандартів. Інші ж побоюються втрати традицій та культурної спадщини.

Це питання вивчили ВВС.

Люди на вулицях, скріншот: Youtube
Люди на вулицях, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще

З цим, власне, також пов'язані і петиції про припинення використання по батькові. Вони стали особливо актуальними з початком війни в Україні, але не набули сильної підтримки.

У сучасному суспільстві українці все рідше вдаються до використання по батькові у спілкуванні. Такий тренд стає помітним не лише у навчальних закладах, а й у школах та дитячих садках. Однак, не у всіх установах та місцях звернення по батькові відзначається відсутність.

Наприклад, в одному із садів Волинської області дітей вчать звертатися до старших за по батькові, що стає частиною їхнього спілкування та стилю взаємодії.

На ім'я по-батькові часто звертаються в банках, офіційних установах та лікарнях. Однак навіть тут немає єдиної практики, і лікарі можуть самі вирішувати, як звертатися до пацієнтів. Ситуація викликає деякі курйози, такі як випадки різкого скорочення дистанції у зверненні до людей, що може виявитися несподіваним.

Люди гуляють, Status Quo
Люди гуляють, Status Quo

Мовники обговорюють цей тренд з різними емоціями. Виникає іронія в тому, що українську традицію по батькові запозичили з російської культури, після українці відмовилися від неї, але потім повернулися до неї, щоб зараз активно позбутися її.

Деякі українці вважають, що все, що асоціюється з російською мовою, не є українською, що призводить до уникнення використання по батькові.

З урахуванням обставин і думок, що склалися, передбачається, що через 50 років по батькові в Україні остаточно вийде з вживання. Проте прогнози в цьому питанні залишаються невизначеними, оскільки суспільні тенденції можуть змінюватися залежно від різних подій та факторів.

Незважаючи на стійкість деяких традицій, звернення до по-батькові все частіше сприймається як таке, що не відповідає сучасним реаліям. Тому багато хто воліє звертатися до співрозмовників на ім'я та прізвище, що стає нормою в сучасному суспільстві.

Країнські книгарні отримають субсидії, а громадяни – книжкові сертифікати