В останні два роки все більше людей звертаються до препаратів для схуднення, таких як Ozempic та Wegovy. Але менше уваги приділяється питанню, що станеться, якщо їм доведеться припинити прийом цих ліків.

Це досить поширена ситуація, з якою стикаються багато хто. Іноді доводиться припиняти прийом препаратів через вагітність або підготовку до операції. В інших випадках стає складно знайти потрібні препарати через їхню обмежену доступність.

Схуднення, Pixabay
Схуднення, Pixabay

Один із пацієнтів, які використовували Zepbound (інший препарат GLP-1) для зниження ваги на 35 фунтів (майже 16 кг), змушений був перейти на інший препарат, коли не зміг знайти Zepbound.

Ситуації, коли доводиться відмовлятися від ліків, можуть виникати не лише через фізіологічні причини, а й через труднощі з доступом до них.

Популярні новини зараз
Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Препарати GLP-1, такі як Ozempic та Wegovy, користуються популярністю завдяки своїй ефективності у зниженні ваги та запобіганні ускладненням, пов'язаним з ожирінням, таким як проблеми із серцем. Вони включають активний інгредієнт семаглутиду, який знижує апетит.

Однак багато користувачів цих препаратів починають їх вживати не через ожиріння, а через бажання швидко схуднути. Якщо припинити прийом препаратів без змін у спосіб життя, швидше за все, частина втраченої ваги повернеться.

Схуднення. Фото Freepik
Схуднення. Фото Freepik

Одне дослідження показало, що поступове зниження дози препаратів допоможе мінімізувати це явище, але для підтвердження цього підходу потрібні додаткові дослідження.

Крім виробників ліків, таких як Novo Nordisk, компанії у харчовій індустрії також зацікавлені у цій темі. Наприклад, компанія Nestlé планує запустити новий бренд заморожених продуктів Vital Pursuit, призначений для користувачів GLP-1, що відображає зростаючий інтерес до зниження ваги та покращення здоров'я.

Читайте також: лікувати рак, передавати думки - але не без знищення всього людства: вчений поділився майбутнім комп'ютерів