Огородництво – це захоплююче хобі, а й справжнє мистецтво турботи про рослинах. Ті, хто займається вирощуванням овочів та фруктів завжди шукають нові способи покращити умови для своїх зелених підопічних. Одним із таких корисних лайфхаків є використання пластикових пляшок із водою на грядках.

Цей метод заснований на здатності води акумулювати тепло протягом дня та поступово віддавати його вночі. Коли сонячні промені нагрівають пляшки, наповнена в них вода також нагрівається.

Пластикова пляшка. Фото: скрін youtube
Пластикова пляшка. Фото: скрін youtube

А ввечері, коли температура знижується, ця тепла вода починає обігрівати простір навколо себе, створюючи своєрідний "тепличний" ефект для рослин.

Огородники розміщують такі пластикові пляшки поруч із культурами, особливо чутливими до холоду, наприклад, поблизу квітів на клумбах чи молодих паростків на грядках. Це допомагає захистити ніжні рослини від різких перепадів температури та ранніх заморозків, що часто зустрічаються наприкінці квітня та на початку травня.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Вода у пляшці. Фото: скрін youtube
Вода у пляшці. Фото: скрін youtube

Процес застосування цього методу дуже простий: достатньо взяти звичайні пластикові пляшки, заповнити їх водою з-під крана і щільно закрити кришками. Розставте їх біля рослин, які потребують захисту, не надто близько, але й не надто далеко, щоб тепло могло ефективно поширюватися.

Звичайно, пляшки з водою не замінять агроволокно або належне поливання в холодну пору, проте вони стануть чудовим доповненням до інших заходів захисту рослин.

Як правильно посадити зубчики часнику: "золоті" правила весняної посадки

Як повідомляв "Знай.ua", ці сорти картоплі тільки всі зіпсують: як ретельно підготуватися до врожаю.

Знай.uа писав, не надумай ламати - втратиш урожай: як правильно обрізати кущі малини навесні