Кров'яний тиск людини змінюється протягом дня і ночі. Зазвичай вночі, коли ми спимо, він знижується, але після прокидання може різко підвищуватися.

Якщо вранці тиск значно підвищений, це може бути ознакою ранкової гіпертонії. Це стан небезпечний тим, що збільшує ризик серцевих нападів і інсультів, особливо у перші кілька годин після пробудження.

Артеріальний тиск. Фото: скрін youtube
Артеріальний тиск. Фото: скрін youtube

Щоб уникнути цих ризиків, важливо контролювати свій тиск зранку. Нормальним вважається тиск близько 120/80 мм рт. ст., але якщо він постійно вищий за 140/90 мм рт. ст., то це вже може бути гіпертонія.

Причинами ранкової гіпертонії можуть бути:

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще
  • неправильне лікування тиску - наприклад, якщо медикаменти приймаються не в тій дозі чи не того типу,
  • інші медичні проблеми - такі як нелікований високий тиск, діабет, проблеми з щитовидною залозою чи нирками,
  • стиль життя — паління, надмірне вживання алкоголю, багато солі в раціоні, малорухливий спосіб життя та стрес.

Вимірювання тиску, скріншот: YouTube
Вимірювання тиску, скріншот: YouTube

Для профілактики ранкової гіпертонії важливо вести здоровий спосіб життя, регулярно вимірювати тиск та слідувати рекомендаціям лікаря щодо лікування та дієти.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що зморшки та сиве волосся – це ще не все: вчені назвали 15 ознак старості, перевірте себе

Вам буде цікаво дізнатися чому здуття живота відбувається не лише через їжу: яку причину всі забувають