Куркуму часто використовують у кулінарії, але деякі люди замислюються над тим, як вона впливає на організм.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ одного боку ця пряна східна спеція має безліч переваг, але з іншого - приблизно стільки ж недоліків.
Існує кілька видів куркуми. Довгу використовують для виготовлення порошку для приправ, цедоарію для виробництва лікерів, а ароматну додають кондитерські вироби. У цій спеції міститься багато корисних речовин, серед яких калій, магній, фосфор, кальцій, залізо та вітаміни С, РР, групи В.
Проте лікарі попереджають, що куркума не зможе покрити дефіцит в організмі, оскільки дозування порушувати не можна. Максимальною вважається 5-10 грамів.
[quote author=""]"Куркумін використовується як харчова добавка в багатьох країнах. Він допущений до застосування як натуральний барвник (Е 100). І тепер став цікавим як "препарат" з великим терапевтичним потенціалом", - розповів фахівець. /quote]
З корисних властивостей куркуми виділяють те, що вона здатна знімати запалення та позитивно впливати на роботу печінки. Крім того, спеція уповільнює старіння та знижує ризик деменції, а ще бореться з депресією.
Але в той же час застосування куркуми може завдати шкоди. За її надлишку є ризик виникнення сечокам'яної хвороби. Спецію не рекомендують їсти тим, хто має проблеми зі шлунково-кишковим трактом, цукровий діабет 1-го типу та артеріальну гіпотензію. Також шкода куркуми полягає в тому, що вона може спричинити алергію.
Нагадаємо, що любите "лікуватися" чаєм з лимоном - є погані новини: чим небезпечний мікс цитрусу та гарячої води.
Раніше ми повідомляли, що ви й досі вірите, що каші корисні? 3 види круп, які краще назавжди викинути із кухні.