Вибір правильного часу для посадки має вирішальне значення, особливо враховуючи кліматичні умови та можливі весняні заморозки. Розповідаємо, коли краще саджати полуницю у травні та червні 2024 року.

Полуниця дуже чутлива до низьких температур, тому її потрібно висаджувати, коли середня температура повітря стабільно тримається вище 10°C. На жаль, у травні 2024 року спостерігалися несподівані заморозки, тому оптимальним часом для посадки буде друга половина травня або початок червня.

Вирощування полуниці, скріншот з відео
Вирощування полуниці, скріншот з відео

Також варто звернути увагу на місячний календар, який підказує найбільш сприятливі дні для посадки:

  • У травні: 25-27 і 31 числа.
  • У червні: 1, 4, 9, 11-14, 18-20 і 27-30 числа.

Не рекомендується саджати полуницю 6 та 22 червня, оскільки ці дати збігаються з фазами повного і молодого місяця, які вважаються несприятливими для посадкових робіт.

Популярні новини зараз
"Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Вирощування полуниці, скріншот з відео
Вирощування полуниці, скріншот з відео

Як правильно посадити полуницю

В Україні полуницю зазвичай вирощують розсадним способом. Для успішної посадки слід виконати кілька простих кроків:

  1. Ретельно очистіть і перекопайте ділянку, де плануєте висаджувати полуницю. Додайте до ґрунту компост або золу для покращення його родючості.
  2. Перед посадкою обробіть коріння саджанців інсектицидами (за потреби), особливо якщо вони не були попередньо оброблені. Обріжте коріння до довжини приблизно 20 см.
  3. Вирийте ямки глибиною близько 10 см на відстані 25-30 см одна від одної. Додайте в кожну ямку трохи органічного добрива і полийте. Висаджуйте саджанці так, щоб місце переходу коренів у стебло знаходилося на рівні поверхні ґрунту.
  4. Після посадки рясно полийте саджанці. Для кращого збереження вологи та захисту від бур'янів рекомендується мульчувати грядки соломою або сосновими голками. Регулярно прополюйте і поливайте ділянку 3-4 рази на тиждень. У разі загрози заморозків, накрийте грядки поліетиленовою плівкою.

Нагадаємо, Катопля, як кулак, жодних слимаків і навіть над-врожай помідорів: секрети шикарного городу

Раніше ми розповідали, що Плоди будуть тугі та солодкі: як і коли підгодовувати помідори для чудового врожаю